odprysk na szybiie samochodu

Odprysk na szybie samochodu – Co zrobić?

Odprysk na szybie w samochodzie, jak niebezpieczny może być? Mimo że niewielki „pajączek” to może spowodować zabranie dowodu rejestracyjnego jak i wyłączenie auta z ruchu na drogach publicznych. Jak zająć się problemem który przecież nie wynikł z naszej winy? Istnieje na to kilka sposób poza całkowitą wymianą szyby.

Odprysk na szybie – dlaczego powstaje i co z nim zrobić?

Odpryski na przedniej szybie to przede wszystkim efekt uderzających w nią gwałtownie i z dużą prędkością elementów zewnętrznych. Takie przedmioty jak metalowe kawałki części zgubione przez inne auta, żwir, kamienie mogą spowodować powstanie odprysku, lub nawet perforacje całej szyby. Nie zawsze jest to wina kierującego co więcej może być to czysty przypadek. Nie ulega wątpliwości że jazda z odpryskiem na przedniej szybie może spowodować zabranie dowodu rejestracyjnego pojazdu, lub wyłączenie go z ruchu publicznego. Takie przepisy mają swoje podstawy, pęknięta szyba może ulec całkowitemu rozbiciu po zetknięciu z cięższym obiektem, lub po prostu podczas szybszej jazdy samochodem. Sytuacje tego typu w których nie możemy ufać bezpieczeństwu które daje własne auto jest niedopuszczalna na dłuższych trasach.

Jak radzić sobie z odpryskiem na szybie?

Bardzo oczywistą metodą radzenia sobie z takimi problemami jest wymiana całej szyby na nową. Taki ruch gwarantuje że przynajmniej w tej kwestii będziemy mogli być pewni bezpieczeństwa jakie daje nam nasze auto. Jeżeli jednak potrzebujemy auta, obecnie nie mamy pieniędzy lub po prostu chcemy jeździć tym autem jeszcze krótki czas to warto jest skorzystać z innych rozwiązań. Istnieją na rynku specjalne preparaty które zapewniają wypełnienie dla małych i stosunkowo niegroźnych odprysków. Użycie takiego wypełnienia to przede wszystkim spokój i ratunek w razie kontroli policji na drodze. Koszt preparatu nie jest wygórowany i już za kilkanaście do kilkudziesięciu złotych można sprawić że przednia szyba będzie znowu zdatna do użycia.

Zalecenia

Jeżeli pajęczynka znajdująca się na szybie jest bardzo dużą, lub doszło do perforacji szyby nie należy korzystać z półśrodków. Przede wszystkim pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, oraz swoich bliskich. Stosowanie preparatów do uzupełniania niedoskonałości w szybie to półśrodki które pomogą na krótszą metę jednak nie zapewnią nam bezpieczeństwa które gwarantuje nowa szyba. Preparaty do uzupełniania niedoskonałości wynikających z odprysków powinniśmy używać jedynie w momentach kiedy odprysk przykuwa uwagę jednak nie wpływa na bezpieczeństwo na drodze.

Rankingi

Przeczytaj również

Więcej

Powiązane artykuły

Brak wyników o takich kryteriach